• Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

SCHEDULE

Day 1

THURSDAY, OCTOBER, 17th, 2019

(7:30PM - 10:15PM) 

Day 2

FRIDAY, OCTOBER, 18th, 2019

(7:30PM - 11:00PM)

Day 3

SATURDAY, OCTOBER, 19th, 2019

(7:30PM - 11:00PM)

Day 4

SATURDAY, OCTOBER, 20th, 2019

(7:30PM - 10:45PM)

4-DAY PASSES AVAILABLE AT:

filmfreeway.com/TerrorInTheBay/tickets

1-DAY TICKETS AVAILABLE AT:

MAPLETOPS PARAMOUNT THEATRE

24 COURT ST. S

THURSDAY, OCTOBER 17TH

DAY 1              7:30PM - 10:15PM

INTRODUCTION WITH CRAIG ST. CYR

STRANGER - TRAILER (1:00)

DIR. DMITRIY TOMASHPOLSKI

 

DARK HARBOR - TRAILER (1:45)

DIR. JOE RAFFA

MY SOUL TO KEEP - TRAILER (3:04)

DIR. AJMAL ZAHEER AHMAD

 

WINDOW DRESSING (4:39)

DIR. DAVE BUNDTZEN

 

UNANSWERED (9:47)

DIR. NILS KIMMEL

 

MIDNIGHT (7:45)

DIR. KATIE BONHAM

 

WILLA (14:55)

DIR. COREY MAYNE 

 

CHARON (14:50)

DIR. CURTIS MATZKE

 

CREAKER (4:00)

VIDAR T. AUNE 

 

MIEDOS "FEARS" (8:36)

DIR. GERMAN SANCHO 

INTERMISSION (15:00)

SHOWER (1:00)

DIR. JESSE HAAJA

SEXORCISM (2:00)

DIR. DAVID-JAN BRONSGEEST

 

FEATURE FILM

ARTIK (77:00)

DIR. TOM SKOWRONSKI

FRIDAY, OCTOBER 18TH

DAY 2       7:30PM - 11:00PM

INTRODUCTION WITH CRAIG ST. CYR

THE ITCH (11:48)

DIR. CONNOR MCINTYRE

THE WALL (12:15)

DIR. DANIEL BAKER

JACKAL (23:32)

DIR.  MATT VAN TINE

COPENHAGEN ROAD (8:20)

DIR. LEE CHAMBERS

LA GUARIDA "THE DEN" (15:00)

DIR. IAGO DE SOTO

INTERMISSION (15:00)

A MONSTER FAMILY (4:30)

DIR. MATTHIAS HOENE 

LOBISOME (10:55)

DIR. JUAN DE DIOS GARDUNO

 

BOO (15:00)

DIR. RAKEFET ABERGEL

 

JAC KESSLER'S POPSY (30:41)

DIR. JAC KESSLER

INTERMISSION (15:00)

 

NIGHTCRAWL (8:40)

DIR.  GREGORY SHULTZ

 

ATOMIC ED (18:30)

DIR. NICOLAS HUGON

 

HAMMER DOWN (3:00)

DIR. DAN PASTO

 

FROST BITE (10:02)

DIR. ANDREW HUNT 

SATURDAY, OCTOBER 19TH

DAY 3             7:30PM - 11:00PM

INTRODUCTION WITH CRAIG ST. CYR

ATTACK OF THE CAT PEOPLE - TRAILER (1:20)

DIR. SARAH STEPHENSON

CEMETERY TALES: A TALE OF 

TWO SISTERS (20:00)

DIR. CHRIS ROE

 

ASTRAY (4:39)

DIR. KYLE SHARPE

 

FILTH (14:45)

DIR. ADAM CIOLFI  

 

THE LIMITS (22:30)

DIR. ULBRECHT TOMAS 

INTERMISSION (15:00)

THE CERVIDAE - TRAILER (0:22)

DIR. ANDRIY ZAYETS 

 

UNKNOWN VISITOR - TRAILER (1:19)

DIR. ISAAC RODRIGUEZ 

 

SLAYBOR DAY 7 (11:40)

DIR. JUSTIN MENOCHE

 

GUESSING GAME (8:15)

DIR. ZACHARY WINCIK

 

FIVE COURSE MEAL (6:00)

DIR. JAMES CADDEN

 

FINLEY (25:25)

DIR.  J. ZACHARY THURMAN

INTERMISSION (15:00)

MAGGIE MAY (14:00)

DIR.  MIA'KATE RUSSELL 

 

THE HIDEBEHIND (9:47)

DIR. PARKER FINN 

 

TRAPPED (23:17)

DIR. BILLY CHIZMAR

 

WILD LOVE (6:55)

DIR.  PAUL AUTRIC, QUENTIN CAMUS, LEA GEORGES, MARYKA LAUDET, ZOE SOTTIAUX, CORENTIN YVERGNIAUX, JULIEN DEPARIS

SUNDAY, OCTOBER 20TH

DAY 4         7:30PM - 10:45PM

INTRODUCTION WITH CRAIG ST. CYR

DORCHA - TRAILER (1:41)

DIR. THARUN MOHAN

 

THE RAVEN - TRAILER (1:25)

DIR. DAMIAN DRAVEN

 

THE SUMMONED (29:58)

DIR. MATTHIAS COUQUET

THE ORCHESTRA (5:54)

CURTIS MATZKE

INTERMISSION (15:00)

LE OTTO DITA DELLA MORTE "THE EIGHT FINGERS OF DEATH" - TRAILER (3:40)

DIR. FREDERIC CHALTE

 

SHE MUST VANISH (14:00)

DIR. KYLE MARTELLACCI

 

THE DESOLATION PRIZE (15:00)

DIR. SHANE DAY

 

WATER HORSE (7:56)

DIR. SARAH WISNER

INTERMISSION (15:00)

FEATURE FILM

ONE MUST FALL (84:00)

DIR. ANTONIO PANTOJA